poniedziałek, 13 sierpnia 2012

czym są kremy BB?

Zapewne spora część z Was nie wie w ogóle co to takiego. W Polsce kremy BB nie są jeszcze tak popularne jak na świecie, choć widzę że coraz szybciej się to zmienia.

 

 Krem BB to tak naprawdę coś pomiędzy kremem tonującym a podkładem. Skrót "BB" oznacza "Blemish Balm", "Blemish Base" albo "Beblesh Balm", czyli innymi słowy jest to specyfik na wszelkiego rodzaju niedoskonałości skóry.

Kremy BB są sprzedawane głównie we wschodniej i południowo-wschodniej Azji. Co ciekawe kosmetyk ten powstał w Niemczech.

Kremy BB najczęściej dostępne są w jednym lub w dwóch odcieniach, ponieważ idealnie dopasowują się do koloru skóry. Można jednak trafić na takie, które prezentują nieco szerszą gamę kolorystyczną.

1. Lecznicze właściwości:
Krem BB nie jest kremem tylko i wyłącznie pielęgnującym. Jego główną właściwością jest ujednolicenie koloru cery i częściowe lub całkowite pokrycie niedoskonałości. To kosmetyk kolorowy - podobnie jak podkład - tylko dający bardziej naturalny efekt i posiadający więcej składników pielęgnujących skórę (przede wszystkim naturalnych). Należy go koniecznie zmyć z twarzy przed spaniem. Nie spodziewałabym się też jakichś spektakularnych leczniczych efektów. Kremu BB można używać jako bazy pod makijaż lub zamiast podkładu, w zależności od Waszych potrzeb i efektu jaki chcecie osiągnąć.
 
2. Krycie:
Większość kremów BB posiada stopień krycia od lekkiego do średniego. Część z nich może kryć równie dobrze jak podkład, ale takich kremów jest zdecydowana mniejszość. Jak już wcześniej wspomniałam nie jest to ani podkład ani krem tonujący. Najlepiej nadaje się dla osób, które nie mają zbyt wiele do zakrycia. Sporą zaletą jest to, że kremy BB nie dają efektu maski, a nawet poprawiają koloryt skóry. Jeśli dobrze wybierzecie, ukryjecie niedoskonałości, za to w ogóle nie będzie widać że macie coś na twarzy.  Azjaci uwielbiają efekt błysku, rozświetlonej cery. Według nich tak właśnie wygląda zdrowa skóra. Dlatego też niektóre kremy BB będą się na Waszej twarzy świecić, ale bez obaw. Jest to taki ładny zdrowy błysk. Jeśli Wam przeszkadza, możecie użyć pudru lub kupić krem BB dający efekt bardziej matowej cery. Niektóre kremy BB świetnie spełniają rolę podkładu, pudru i korektora. Szukajcie a znajdziecie!
 
3. Sekret pięknej cery gwiazd i Azjatek:
To nieprawda, że tylko Azjatki używają kremów BB. Obecnie jest na nie wielka moda poza Azją. Ponadto spora część z nich używa zwyczajnych podkładów, bo tak samo jak większość Polek lubią mocno kryjące kosmetyki i efekt matowej cery.
Mam nadzieję, że rozwiałam chociaż część Waszych obaw i wiecie już nieco więcej na temat kremów BB. Ja je pokochałam prawie od razu. Nadal szukam tego idealnego, ale z pewnością go znajdę. Polecam Wam również przetestowanie tego typu kremów. Jeśli się Wam spodobają, prawdopodobnie już nigdy nie wrócicie do używania podkładu i korektora.
 
 

2 komentarze:

 1. No no no ...
  Trzeba wyprubować :D
  Mój idealny kupiła mi mama gdzieś zagranicą na szkoleniu :
  http://www.makeupalley.com/product/showreview.asp/ItemId=86948/Healthy-Skin-Glow-Sheers-SPF-30/Neutrogena/Foundations
  Kocham go !
  No i teraz jak ten się skonczył używam z Loreala infaible też jest niezły .
  Zapraszam do sb : http://artistic--disorder.blogspot.com/
  Osta

  OdpowiedzUsuń